2. Športová konferencia: Preview

2. Športová konferencia: Preview alebo o tom, ako to bude vyzerať na jednom z najväčších odborných podujatí v histórii.


Na titulnej fotke môžete vidieť aulu SZU, ktorá sa nachádza na adrese Bernolákova 8, 974 05 Banská Bystrica.
Táto aula sa už čoskoro (19.5.2018) naplní  približne 300 učastníkmi, týmto spôsobom sa zapíše do histórie ako jedno z najväčších odborných podujatí. Na podujatie sa môžte stále prihlásiť na adrese: https://www.zdravoafit.sk/seminar-a-kurz/2-sportova-konferencia-1

Toto podujatie sa koná pod záštitou významných organizácii:

Slovenská zdravotnícka univerzita Bratislava so sídlom v Banskej Bystrici
VŠC Dukla Banská Bystrica
Portál zdravoafit.sk
Európske mesto športu Banská Bystrica
Slovenska komora fyzioterapeutov

Pozvanie na konferenciu vyslovili viacerí ako napr:  Mgr. Matej Tóth


Mgr. Tomáš PovažanPozvanie vyslovil aj jeden z najznámejších  trénerov na Slovensku Mgr. Radovan Gergeľ


A teraz to hlavne, čo  je dôvodom vysokého záujmu a to samotný program!!

Registrácia účastníkov bude prebiehať  už o 8:15 a bude trvať do 9:00.  V tomto čase sa budete zároveň môcť prihlásiť na workshopy, ktoré budú prebiehať paralelne s niektorými prednáškami.
Konferencia bude oficiálne otvorená o 9:00.  Zaznejú úvodne slova na privítanie od viacerých významných hostí. Kto to však bude, necháme až do poslednej chvíle utajené.  Podujatie bude moderovať dvojica: Bc.Líška/Mgr. Obžera
Samotný program otvorí prednáška od Mgr. Frčovej, Ph.D., ktorá sa bude venovať hráčom raketových športov a zmenám ruky, ktoré sú spojené s touto pohybovou činnosťou. Druhá prednáška v poradí bude venovaná poraneniam kolena. Jej autorom je Bc. Líška, ktorý sa zameria na zranenia hamstringov, ligament, meniskov, chrupaviek.   Postupne rozoberie vyšetrovacie metódy, mechanizmus poranenia a aj následnú liečbu.  Tému poúrazových a pooperačných stavov doplní prednáška od MUDr. Zachara o využití systémovej enzymoterapie.  O tom ako je možné Mckenzie metódou zlepšiť výsledky zranených športovcov porozpráva legenda rehabilitácie na Slovensku PhDr. Kotrbancová, Cert. MDT.  Ďalšiu známu metódu v rehabilitácii akrálnu koaktívačnú terapiu v športe predstaví Mgr. Vagner.  Poslednej náročnej témy  pred obedom sa chopí MUDr. Maslík, PhD, ktorý je dôležitou  dlhoročnou zložkou vzdelávania fyzioterapeutov a stále je pripravený interpretovať novinky v oblasti metabolizmu záťaže.

Nasleduje obedná prestávka, ktorá trvá jednu hodinu.  Na obed je možné ísť  do nákupného strediska SC Európa (Na Troskách 25), ktoré je vzdialené 5 min. cesty autom. Zhodou okolnosti, sa koná aj food festival (https://www.europasc.sk/clanok/figa---festival-inej-gastronomie). Využiť môžete aj služby  občerstvenia na konferencii, ktoré zabezpečuje biosujo.sk.

Po obednej prestávke nasleduje prednáška od doc. MUDr. Kobesovej, Ph.D. o využití obľúbeného konceptu DNS pri športe.  Tajomstvá zložitých výpočtov biologického pasu Vám v nasledujúcej prednáške odhalí doc. PaedDr. Pupiš, PhD.  O tom aká má byť, respektíve o tom aká nemá byť príprava vrcholového športovca porozpráva PaedDr. Spišiak, tréner nášho fenomenálneho olympijského víťaza Mateja Tótha.

Poslednú sériu prednášok doplní  Bc. Holič, ktorý porozpráva ako sa vysporiadať s problémami ramenného pletenca.  Mgr. Sýkora rozoberie komplexne významnú problematiku ako vrcholovo športovať a neničiť svoj pohybový  aparát resp. ako minimalizovať riziko spojené s vrcholovým športom. Pri poslednej prednáške nastala čerstva zmena. Rusňáka NPT, INHC vystrieda Mgr. Barcalová s témou jadro chodila a barefoot beh.

Po prednáškach bude nasledovať spoločná diskusia, ktorú bude moderovať Bc. Líška/Mgr. Obžera. Pozvaní budú do nej hlavní prednášajúci podujatia a ľudia sa budú môcť pýtať rôzne témy z oblasti trénerstva, rehabilitácie, výživy, medicíny a pod.  

Aby konferencia nebola len o prednáškach tak sme pre Vás pripravili aktívne workshopy, ktoré budú prebiehať paralelne  s prednáškami. Časy workshopov sa dozviete zrejme až v deň podujatia, preto zároveň odporúčame prísť skôr, aby ste sa mohli kľudne zaregistrovať na váš obľúbený workshop.

Zoznam workshopov:
1. Mgr. Gergeľ, Lakatoš - Stará škola- technika swingu a turkish get up 

2. Mgr. et Mgr. Michalková - Canisterapia a jej nekonečné uplatnenie vo fyzioterapii

3. Bc. Holič - Integrované bankovanie a využitie floss bandu 4. Mgr. Strásky, Mgr. Vrba - Klasické tejpovanie

5. Mgr. Považan - Ako na stojku a kruhy

Garantom podujatia je PhDr. Daniel Gurín, Ph.D. bez ktorého aktivity a podpory by podujatie nevzniklo.

Hlavným partnerom podujatie je AONE.
Okrem iného na Vás čakajú aj ďalšie možnosti popri hlavnom programe ako napríklad prezentácia podoskopickej platne, body analyzeru, rehabilitačných prístrojov apod.Tešíme sa na Vás!!!!!!!!!!!!!!

Zdroje k článku

  1. http://www.szu.sk/index.php?id=665&menu=

Páčil sa Vám tento článok? Dajte mu Like!

Prečítajte si niektorý z našich najnovších článkov

Prečo pacientov pribúda aj keď fyzioterapia napreduje? (časť 1.)

Sme pohodlnejší, hlúpejší a draho za to platíme (časť 1.).

Je darčekový poukaz dobrý darček pod stromček?

Najkrajšia vec na vzdelaní je tá, že nám ho nikto nemôže vziať, nemusíme si ho poistiť a zdokonaľovaním získa na cene!

Čím ma šokoval Mulligan koncept?

Povedal, že tento kurz by sme mali začať organizovať, pretože je skvelý. Tak sme sa pustili do práce...

Ako použiť strečing správne, aby nezabil vaše výsledky?

Strečing vo fyziotréningu – dokážete využiť jeho potenciál?

Diskusia k článku