4 najočakávanejšie akcie pre trénerov a fyzioterapeutov

Čakali ste dlho, ale dočkali ste sa. Najobľúbenejšie školenie od Zdravo a Fit, jedna úplná novinka a dva svetoznáme americké koncepty!Nový rok začíname vo veľkom štýle! TOP 4 najočakávanejšie akcie s dostupnými miestami:

Po vypredaní konferencie v Žiline prichádzame z nadväzujúcou novinkou: Fyzio&Šport večer s fyziojogou

Prihláste sa ešte dnes na prednášku spojenú s praktickými ukážkami a bohatou diskusiou v príjemnom prostredí Monster Cafe. Vychutnajte si to nejlepšie zo spojenia jógy a fyzioterapie s kapučínkom alebo pohárom vínka v ruke.

Kapacita je obmedzená veľkosťou kaviarne. https://www.zdravoafit.sk/seminar-a-kurz/fyzio-sport-vecer-s-fyziojogou-1

Fyzio&Šport Večer s Fyziojogou

 

Druhou špecialitou je dlho očakávané školenie Diagnostiky pohybového aparátu vo fitness centre II. Obsahom dvojdňového školenia je analytické testovanie svalov s tendenciou ku skracovaniu, ich ošetrenie pomocou PNF strečingu, PIR alebo AGR a uvoľnením Trigger Pointov. Následne pokračujeme cvičeniami zameranými na oslabených antagonistov. Nepremeškajte jediný termín pre kurz v Bratislave a zaregistrujte sa na https://www.zdravoafit.sk/seminar-a-kurz/diagnostika-pohyboveho-aparatu-vo-fitness-centre-ii-1 S diagnostikou sa následne vidíme až v Košiciach!

Diagnostika pohybového aparátu vo fitness centre II (Bratislava)

 

Čakali sme dlho ale dočkali sme sa. NeuroKinetic Therapy (NKT) po prvý krát na Slovensku! Tento svetoznámy americký koncept Vám nemusím predstavovať, preto Vás iba upozorním, že prihlasovanie neprebieha na našej stránke, ale na oficiálnej stránke NKT. Program kurzu s kreditmy od komory fyzioterapeutov a linky na prihlásenie nájdeš na https://www.zdravoafit.sk/seminar-a-kurz/neurokinetic-therapy-nkt-1-na-slovensku. Kurz je v predpredaji s cenovým zvýhodnením.

NeuroKinetic Therapy NKT1 na Slovensku!

 

A na záver skutočný bonbonik. EXOS Strength and Power Performance Workshop prvý krát na Slovensku! To najlepšie v čom sa tréneri môžu vzdelávať so zľavou 100 dolárov pre všetkých priaznivcov Zdravo a Fit. Program kurzu aj s linkom, kde sa môžeš prihlásiť nájdeš na https://www.zdravoafit.sk/seminar-a-kurz/exos-strength-and-power-performance-workshop-slovensko. Nepremeškaj predpredaj a uplatni si svoju zľavu 100 dolárov od Zdravo a Fit zadaním kódu „ZDRAVO100“.

EXOS Strength and Power Performance Workshop, Slovensko!

 

Najširšiu ponuku s najlepšími školeniami nájdeš jedine na Zdravo a Fit! Tak neváhaj a registruj sa na svoje školenie, kým ťa nepredbehnú ostatní.

Zdravo a Fit, miesto kde sa naučíš viac!

NeuroKinetic Therapy NKT 1 na Slovensku!

Program sobota 9:00-17:30 a nedeľa 9:00-17:30

Slovenská komora fyzioterapeutov udelila súhlasné stanovisko vzdelávacej aktivite a zaradila ju do zoznamu aktivít sústavného vzdelávania podľa vyhlášky MZ SR č. 366/2005 Z.z. a pridelila IČ: 40/2018 s počtom kreditov 10.

NeuroKinetic Therapy® - systém korekčných cvičení je sofistikovaná diagnostická a liečebná metodika, ktorá sa zameriava priamo na príčiny dysfunkčného pohybu priamo v centre motorickej kontroly (mozgu). V centre motorickej kontroly sú uložené pohybové vzory, ktoré sú vykonávané prostredníctvom miechy a svalov.

Neurokinetic Therapy® - systém korekčných cvičení je vhodný pre (podrobnejšie informácie priamo na stránke neurokinetictherapy.com):

 • for Physical Therapists fyzioterapeutov (preklad) NeuroKinetic Therapy je diagnosticko terapeutická metodika z USA. NKT využíva manuálne svalové testy na hodnotenie svalov izolovane alebo v koordinácií v svalových slučkách. NKT protokol umožňuje hodnotiť činnosť motorickej kontroly cerebella a pohybových vzorov. Znakom zlyhania pri svalovom teste je, že centrum motorickej kontroly je vhodné pre nových pohybových vzorov. Protokol NKT sa snaží o reedukáciu dysfunkčných stereotypov a tým ovplyvňuje samotnú dysfunkciu miesto tlmenie jednotlivých symptómov. Manuálne testy sú kombinované s relaxačnými metodikami. NKT je kombinovateľná s inými metodikami.
 • for Chiropractors chiropraktikov
 • for Personal Trainers osobných trénerov
 • for Massage Therapists & Bodyworkers masérov
 • for Pilates Instructors inštruktorov Pilatesu

 

Ako príklad si vezmime dieťa. Vždy keď sa snaží stáť, hoci aj keď spadne, centrum motorickej kontroly zazanamenáva pozitívne aspekty každého pokusu. Keď program (pohybový vzor) nazbiera dostatok úspešných informácií, dieťa je konečne schopné samostane stáť. Na druhej strane, dysfunkčné pohybové vzory môžu vznikať ako následok zranení. Napríklad pri whiplash syndróme (náhle trhnutie krkom časté pri autonehode), zadné strana svalov krku silne stuhne a produkuje bolesť. Nezáleží na tom koľko sa bude so segmentom manipulovať alebo naťahovať, stav ostáva fixovaný. Prečo? Pretože predná strana svalov krku je v dôsledku zranenia inhibovaná a slabá.

Uvoľňovanie zadnej strany svalov krku so súčasným posilňovaním prednej strany opätovne preprogramuje vzor v centre pohybovej kontroly. Ako vieme, že predná strana svalov krku je slabá alebo inhibovaná? Pomocou manuálneho testovania svalov zistíme, ktoré svaly sú silné/facilitované alebo slabé/inhibované. Keď si riadiace centrum pohybu pri testovaní uvedomí, že sval je slabý a zlyháva, je pripravené sa učiť novým podnetom. To vytvára príležitosť pre použitie NeuroKinetic Therapy® - systému korekčných cvičení, konkrétne protokolu test-uvoľnenie-retest, na preprogramovanie riadiaceho centra pohybu. Korekcia dysfunkčných pohybových vzorov sa stáva nevyhnutnou súčasťou rehabilitácie a pohybovej terapie.

Čo sa naučím na seminároch NKT?

Naučíš sa základny teórie motorickej kontroly a protokoly metodiky NeuroKinetic Therapy®. Manuálne svalové testovanie pre každý segment ľudského tela. Ako rozpoznať kompenzačné pohybové vzory, či sú spôsobené recipročnou inhibíciou alebo disfunkciou v pohybovom reťazci. Dostatok času bude venovaný nácviku a korekciám, aby si vedel všetku teóriu aplikovať do praxe.

Ak si masér- massage therapist, fyzioterapeut- physical therapist alebo chiropraktik- chiropractor, NeuroKinetic Therapy® môžeš používať ako techniku manuálnej terapie na mobilizáciu mäkkých tkanív.

Ak si inštruktor pilatesu- Pilates instructor alebo osobný tréner- personal trainer, NeuroKinetic Therapy® systém korekčných cvičení môže byť použitý ako hodnotiaca technika. Následne môžeš použiť penový valec alebo strečing ako cielenú súčasť uvoľňovacieho protokolu. Pochopenie hlbších súvislostí dysfunkčných pohybových vzorov ti umožní naučiť klientov používať tréningové náčinie a náradie oveľa efektívnejšie.

Program:

12.5. 2018 Sobota 9:00-18:30 Trup a dolné končatiny

9:00-10:00

Diskusia o teoretických základoch NKT, ako funguje motorické centrum kontroly a ako riadi pohyb tela, ako diagnostikovať svalové disbalancie

10:00-11:00
Diskusia a ukážky svalových testov spodnej časti chrbta (m. psoas, m.transversus abdominis, m. quadratus lumborum, m.transversospinalis); učenie sa špecifických svalových testov. Učenie a a nácvik priameho testovania.

11:00-12:00 
Ukážky hodnotenia a svalových testov spodnej časti chrbta (sacroiliac, adductors, deep gluteals).

12:00-13:00
Diskusia a testovanie pre sedacie svaly, hlboké rotátory BK, adduktory a abduktory

13:00-14:00 obed

14:00-15:00 
Nácvik hodnotenia a testovania pod kontrolou

15:00-16:00
Diskusia a ukážky testovania pre m.quadricps femoris, m.biceps femoris, svaly kolena)

17:00-18:30pm
Nácvik hodnotenia a testovania pod kontrolou

 

13.5.2018 Nedeľa 9:00-18:30 Dolné končatiny a horné končatiny

9:00-10:00
Diskusia a ukážky pre svaly predkolenia (m.triceps surae pars gastrocnemius/ soleus, m. tibialis posterior/ anterior, m. peroneus, and svaly nohy).

10:00-11:00
Nácvik hodnotenia a testovania pod kontrolou

11:00-12:00 
Diskusia a testovanie manžety rotátorov RK, m.deltoideus, m.trapezius, m.latissimus dorsi, m.rhomboideus major/minor m. pectoralis

12:00-13:00
Nácvik hodnotenia a testovania pod kontrolou

13:00-14:00 obed

14:00-15:00
Diskusia a testovanie m. biceps brachii, svalov predlaktia a ruky

15:00-16:00
Nácvik hodnotenia a testovania pod kontrolou

15:00-17:30
Diskusia a testovanie svalov krku (m. sternocleidomastoideus, mm.scaleni a extenzorov krku)

17:30-18:30
Nácvik hodnotenia a testovania pod kontrolou

Pre prihlásenie sa na kurz je potrebné registrovať sa na oficálnej stránke NKT, registrácia na Zdravo a Fit ako organizátorovi podujatia nestačí a nezaručuje miesto na školení. V prípade ďalších informácií nás neváhajte kedykoľvek kontaktovať, ochotne pomôžeme. Nasledujúce obrázky znázorňujú ako sa registrovať. Kliknite na ponuku školení na stránke Neurokinetic Therapy.

Následne si vyberte kurz organizovaný v Bratislave.

NeuroKinetic Therapy NKT 1 na Slovensku!

 

Zaplatením poplatku (cenovo zvýhodnená včasná registrácia) si rezervujete svoje miesto na kurze a dostanete všetky potrebné pokyny.

NeuroKinetic Therapy NKT 1 na Slovensku!

 

Súčasťou kurzu sú skriptá a v prípade potreby konzekutívne tlmočenie praktických častí. Účastníkov kurzu čaká aj drobné občerstvenie, vlastné uzamykacie skrinky a sprchy. Je potrebné si priniesť veci na cvičenie a pevnú športovú obuv.

Prihlásiť sa

Diagnostika pohybového aparátu vo fitness centre II.

Diagnostika pohybového aparátu vo fitness centre II. je určená pre trénerov, inštruktorov skupinových cvičení, učiteľov telesnej výchovy, rekreačných aj výkonnostných športovcov.

ČO SA NAUČÍŠ?

V druhej časti trojdielneho kurzu si prehĺbiš poznatky z predošlého kurzu a hlbšie pochopíš súvislosti pri tréningom s bolesťami oporno - pohybového aparátu. Kurz sa zameriava na PRESNÉ testovanie svalov s tendenciou ku skráteniu. Nové, analytické testy doplníš o rôzne metodiky strečingu. Pre lepšie uvoľnenie hypertonických svalov sa naučíš špecifické dýchacie cvičenia a základné princípy odstraňovania trigger pointov.

V tomto kurze sa naučíš ako testovať HSS (hlboký stabilizačný systému). Tieto testy spolu s vyšetrením chrbtice, skrátených a oslabených svalov ti pomôžu presnejšie identifikovať či sú zistené problémy štrukturálneho alebo funkčného pôvodu. To ti umožní lepšie pochopiť odhalené obmedzenia pohybu a vybrať vhodné tréningové prostriedky.

Vyšetrenie skrátených flexorov bedrového kĺbu pomocou svalového testu

Zostrih testov a cvičení z kurzov Diagnostika pohybového aparátu vo fitness centre I a II.

Diagnostika pohybového aparátu II ťa naučí presne identifikovať skrátený sval a zvoliť vhodný postup korekcie.

 

Tematické celky druhého kurzu:

Analytické vyšetrenie skrátených svalov

Korekcia skrátených svalov rôznymi metódami strečingu

Vyhľadanie a odstraňovanie trigger pointov

Diagnostika hlbokého stabilizačného systému

Diagnostika dýchania a špecifické dýchacie cvičenia

Vyšetrenia chrbtice

Posudzovanie pohybových stereotypov (drep, kľuk, ťahy, tlaky, rotácie, extenzia bedrového kĺbu, abdukcia bedrového a ramenného kĺbu,...)

 

Účastníci dostanú skriptá, rozšírené vyšetrovacie hárky a certifikát o absolvovaní kurzu. Pokyny, rozvrh a študijné materiály dostanú zaregistrovaní uchádzači v týždeň pred samotným kurzom.

Minimálny počet účastníkov je 10. V prípade nenaplnenia minimálnej kapacity kurz zrušíme a vrátime plnú sumu školného. Maximálna kapacita kurzu je 15 ľudí. 

Cena kurzu je 130 eur.

Podmienkou pokračovania na Diagnostiku pohybového aparátu vo fitness centre III. je úspešné zloženie spoplatneného záverečného online testu, ktorý pozostáva z otázok z prvého a druhého kurzu. Viac informácií o záverečnom online teste sa dozvedia účastníci priamo na školení.

Prihlásiť sa

Fyzio&Šport večer s fyziojogou

Jogové pozície majú široké uplatnenie. S úpravami, ktoré rešpektujú fyziológiu sa dajú využívať ako liečebný prostriedok vo fyzioterapii alebo ako výborná kompenzácia v tréningovom procese.

Prednášať bude Mgr. Naďa Ulehlová (fyzioterapeutka) ktorej bude sekundovať Mgr. Oliver Poór. Okrem teoretickej prednášky si predvedieme aj niekoľko praktických ukážok. Večer ukončíme voľnou debatou.

Ak Vás zaujala tématika využitia jogy vo fyzioterapii a tréningu tak máme pre Vás pripravené odborné kurzy "Bolesť chrbtice - spojenie fyzioterapie, jogy a silového tréningu" a "Bolesť veľkých kĺbov-spojenie fyzioterapie jogy a silového tréningu".

Pre nadšencov cvičenia sme pripravili kurz pre verejnosť "Bolesti driekovej a krčnej chrbtice - spojenie jogy a fyzioterapie".

Cena 7 euro platí len do 25.1., po tomto dátume je cena 10 euro. Prihlasovanie na stránke je možné do 28.1.. V prípade voľných kapacít je možná aj platba na mieste v sume 12 euro.

Prihlásiť sa

EXOS Strength and Power Performance Workshop, Slovensko!

Naučíte sa systém EXOS aby ste pomohli športovcom dosiahnuť najvyšší výkon na kilogram telesnej hmotnosti, známy ako relatívny výkon.

Počas workshopu podrobne rozoberieme rozvoj a aplikáciu elitnej sily a výkonu. To Vám umožní detailne pochopiť ako hodnotiť, plánovať a tvoriť silové programy.

Zdravo A Fit Vám na kurz daruje kupón na zľavu 100 dolárov! Pre jeho využitie zadajte pri registrácií na stránke kód „ZDRAVO100“. Prihlasovanie neprebieha na našom webe. Registácia prebieha na oficiílnej stránke EXOS.

Témy kurzu:

 • Analýza a hodnotenie silových deficitov
 • Tvorba programov na odstránenie silových deficitov
 • Metodika silového tréningu
 • Úvod do EXOS tréningového systému
 • Princípy rozvoja sily
 • Štruktúra programov
 • Olympijske vzpieranie
 • Rotačný tréning

Čo dostanete:

 • Oblečenie EXOS a podobné „cool“ vybavenie
 • Exkluzívnu zľavu od partnerov EXOS (Zdravo a Fit Vám dáva Voucher na zľavu 100 eur pri kúpe tohto workshopu, pri rezervovaní zadajte kód „ZDRAVO100“)
 • CEU kredity: ACSM (16)

Zdravo A Fit Vám na kurz daruje kupón na zľavu 100 dolárov! Pre jeho využitie zadajte pri registrácií na stránke kód „ZDRAVO100“. Prihlasovanie neprebieha na našom webe. Registácia prebieha na oficiílnej stránke EXOS.

Program:

Deň 1: 7:30 - 8:00 Úvod a očakávania od kurzu

8:00 - 8:30 Prednáška: Úvod do EXOS tréningového systému

8:30 - 8:45 Prestávka

8:45 - 9:45 Prednáška: Pohybová tvorba programu

9:45 - 10:00 Prestávka

10:00 - 11:00 Prax: Vrchná polovica tela, ťahy

11:00 - 12:00 Prax: Spodná polovica tela, tlaky

12:00 - 13:00 Obed

13:00 - 15:00 Prednáška: Analýza/ Zacielenie na silové kvality

15:00 - 15:15 Prestávka

15:15 - 15:45 Prax: Rotačná sila

15:45 - 16:45 Prax: Extentívny tréning

16:45 - 17:00 Sumár dňa 1, otázky a odpovede

 

Deň 2: 8:00 - 9:45 Prednáška: Programovanie, príprava

9:45 - 10:00 Prestávka

10:00 - 11:00 Prax: Olympijske vzpieranie

11:00 - 12:00 Prax: Spodná polovica tela, tlaky

12:00 - 13:00 Obed

13:00 - 15:00 Prednáška: Pokročilé metódy silového tréningu

15:00 - 15:15 Prestávka

15:15 - 16:15 Prax: Intenzívny tréning

16:15 - 16:30 Sumár dňa 2, otázky a odpovede

16:30 - 17:00 Záver, spoločná foto

Program je orientačný, môže sa v závislosti od potrieb EXOS meniť.

Zdravo A Fit Vám na kurz daruje kupón na zľavu 100 dolárov! Pre jeho využitie zadajte pri registrácií na stránke kód „ZDRAVO100“)

Zdravo A Fit Vám na kurz daruje kupón na zľavu 100 dolárov! Pre jeho využitie zadajte pri registrácií na stránke kód „ZDRAVO100“. Prihlasovanie neprebieha na našom webe. Registácia prebieha na oficiílnej stránke EXOS

Prihlásiť sa

Zdroje k článku

 1. https://www.zdravoafit.sk/registracia

Páčil sa Vám tento článok? Dajte mu Like!

Prečítajte si niektorý z našich najnovších článkov

Neutrálna stabilita a pohyb mimo nej

Čo je neutrálna stabilita a prečo sa netreba báť ísť pri pohybe i mimo ňu?

Ako sa zrodila nová terapeutická vazelína

Prečo som sa rozhodol si vytvoriť vlastnú vazelínu? V čom bude iná, aké bude jej využitie a s kým spolupracujem na produkte?

Zranenia hamstringov

Článok o zraneniach hamstringov, O liečbe tohto zranenia ale aj o samotnej prevencii.

Grilované broskyne s čokoládovým krémom

Grilované broskyne s čokoládovým krémom, ako fit dezert bez cukru!

Diskusia k článku