Blahodarné účinky masáže

Kedy ste si naposledy dopriali masáž? Šikovné ruky maséra dokážu uľaviť od bolesti a zlepšiť proces regenerácie a uzdravenia sa.Masáž je najuznávanejším typom doplňujúcej liečby na celom svete. Cieľom je obnoviť telesné funkcie, ktoré boli poškodené v dôsledku ochorenia. Využíva sa pôsobenie tlaku rúk a nič nemôže nahradiť dotyk na telo človeka.

Masáž je najstaršou a najúčinnejšou terapeutickou technikou. Používa sa jednak preventívne alebo pri liečbe už existujúcich problémov. Overilo sa  v praxi, že prekrvenie má účinok na metabolizmus, na pokožku, svaly, tiež nervy, krvné cievy a bunky. Dnešný život prináša civilizačné ochorenia, bolesťami chrbta trpia už aj deti. Práca prináša psychické a fyzické vyčerpanie, čo sa odráža na zdraví a vysoké percento ľudí má problémy s chrbticou s bolesťami stuhnutých svalov. Preto je dôležité prekrviť svaly, uvoľniť spazmus a skrátené svaly. Masáž sa odporúča súbežne s rehabilitáciou, relaxačnými technikami a pohybom.

Klasická masáž prináša uvoľnenie tela aj mysle

 

Masáž  praktizovali už naši predkovia v snahe tlmiť bolesti a zmierniť ťažkosti. Najstaršie poznatky pochádzajú zo starovekého Egypta, z Indie a do Japonska a Číny ju priniesli budhistickí mnísi. Čínsky lekár Wang Wei vykonával palcami tlak na bolestivé miesta a tým pomáhal prekonávať bolesti. V Číne má masáž dlhú históriu a je aktuálna dodnes.

Terapia spúšťacích bodov pomáha uvoľniť spazmy vo svaloch

 

V Európe sa zachovali poznatky asi zo 16. storočia, kde vykonávali tzv. zónovú liečbu. Reflexná masáž vznikla začiatkom 20. storočia, kedy americký lekár William Fitzgerald vypracoval systém tlakových bodov.

Reflexná masáž chodidiel dokáže ovplyvniť vaše ogány a celkový zdravotný stav

 

My v Zdravo a Fit radi využívame prvky masáže alebo ošetrenie spúšťacích bodov, aby sme tak pomohli našim klientom. Práve preto sme pre vás v spolupráci s najlepšími domácimi a zahraničnými lektormi pripravili tieto certifikované školenia. Naučte sa pomáhať svojim pacientom, klientom alebo rodinným príslušníkom pod dohľadom skúsených lektorov.

Páčil sa Vám tento článok? Dajte mu Like!

Prečítajte si niektorý z našich najnovších článkov

Je darčekový poukaz dobrý darček pod stromček?

Najkrajšia vec na vzdelaní je tá, že nám ho nikto nemôže vziať, nemusíme si ho poistiť a zdokonaľovaním získa na cene!

Čím ma šokoval Mulligan koncept?

Povedal, že tento kurz by sme mali začať organizovať, pretože je skvelý. Tak sme sa pustili do práce...

Ako použiť strečing správne, aby nezabil vaše výsledky?

Strečing vo fyziotréningu – dokážete využiť jeho potenciál?

Je bolesť pri cvičení a športe práca pre trénera alebo fyzioterapeuta?

Je vaše telo dostatočne pripravené na cvičenie a šport? Mnohokrát nie a to môže viesť ku vzniku bolestí. Pomôže Vám s nimi tréner alebo fyzioterapeut?

Diskusia k článku