Cviklové muffiny

Zdravá dobrota pre veľkých aj malých


Červená repa alebo cvikla patrí k mimoriadne hodnotným a zdravým potravinám. Viac si o nej prečítajte v článku Liečivá červená repa.

Na zdravé a chutné cviklové muffiny budeme potrebovať:

Jednu veľkú alebo dve menšie cvikly, jemnú celozrnnú špaldovú múku, mlieko, biely smotanový jogurt, sladidlo xilit, panenský kokosový olej, dve vajíčka, vanilkový lusk, škoricu, kvalitnú horkú čokoládu, prášok do pečiva, tvaroh a ovocie.

Postup: očistíme a najemno postrúhame cviklu - doporučujem v rukaviciach :). Šťavu z cvikly zlejeme. Je to chutný nápoj, ktorý čerstvý môžme pokojne vypiť, alebo použiť na zafarbenie tvorohu, ktorým budeme muffiny zdobiť.

Tento recept som zjednodušila, takže nepotrebujeme nič vážiť, stačí si nájsť odmerku napríklad v podobe 3 dcl šálky na dva muffinové plechy.

Postupne do misky pridávame: šálku cvikly, pol šálky sladidla - ale pokojne aj menej, 3/4 šálky špaldy, štvrť šálky mlieka...

ďalej pridáme dve väčšie vajíčka, 1 lyžicu rozpusteného kokosového tuku, vanilkový lusk,  prášok do pečiva a lyžičku škorice...

Naplníme muffinové plechy tak do 3/4 a do jedného pridáme aj kúsky čokolády. Pečieme cca 30 minút na 200 °C. Či sa nám muffiny správne upiekli skontrolujeme špáratkom...

Voňavé muffiny po upečenín necháme vychladnúť. Do tých bez čokolády urobíme otvor, tie bez plníme iba na vrchu plnkou z jedného tvarohu, bieleho jogurtu a prípadne s trochou sladidla... na vrchu ozdobíme ovocím, lístkami mäty a na jemno nasekanou čokoládou.

Verím, že si pochutíte na tejto zdravej verzii muffinov.  Dobrú chuť!

Navštívne moju stránku: https://www.facebook.com/Cesta-ku-kráse-558344567574364/

 

Páčil sa Vám tento článok? Dajte mu Like!

Prečítajte si niektorý z našich najnovších článkov

Výživa a prevencia 2019

Pozývame Vás na medzinárodnú konferenciu venovanú výžive a prevencii, ktorú spoluorganizujeme so Slovenskou asociáciou pre výživu a prevenciu. 

Je bolesť pri cvičení a športe práca pre trénera alebo fyzioterapeuta?

Je vaše telo dostatočne pripravené na cvičenie a šport? Mnohokrát nie a to môže viesť ku vzniku bolestí. Pomôže Vám s nimi tréner alebo fyzioterapeut?

Hľadáme nového člena tímu - FYZIOTERAPEUTA

Pracujete ako fyzioterapeut a milujete svoju prácu? Chcete byť súčasťou skvelého tímu v peknom a novom zariadení?

MUDr Jiři Dostal- Laktát a jeho úloha v športovom tréningu

Aktuálne informácie o úlohe laktátu v športovom tréningu od MUDr. Dostála

Diskusia k článku