Koncoročná zľava na jedálničky -50%

Rozmýšľate nad tým pravým Vianočným darčekom? Pomôžte svojim blízkym s novoročnými výzvami vďaka jedálničkom na mieru od Zdravo a Fit!Obdarujte svojich blízkych výnimočným darčekom! Venujte darčekový poukaz, ktorý pozostáva z tvorby jedálnička a konzultácie s odbrníkom na výživu. Vytvorte vlastné venovanie, ktoré zapracujeme do darčekového poukazu aby bol skutočne originálny a osobný.

Jedálniček na mieru následne zostavíme spoločne s obdarovaným. Na základe stravovacích preferencií vyberieme vhodný typ jedálnička a konkrétne jedlá, ktoré vyhovujú jeho požiadavkám. Pomocou špecializovaného softwéru vypočítame veľkosť porcie, ktorá zohľadňuje energetické potreby klienta.

Jedálničky na mieru zostavujeme spoločne s našimi klientami. V novom videu uvidíte krátky zostrih ako sme vyberali obľúbené jedlá obed.

 

Ku všetkým jedlám dostanete aj jednoduché a praktické recepty s grafom energetickej hodnoty a doplňujúcimi informáciami o jedle.

Jedálniček na mieru - recept na cuketové placky

 

Jedálniček na mieru - cuketové placky

 

Zostavujeme nasledujúce typy jedálničkov:

Stravovací režim podľa WHO

Vychádza z odporúčaní WHO- svetovej zdravotníckej organizácie. Rozloženie energetickej hodnoty a rozloženie makronutrientov v strave počas 24 h je v súlade s odporúčaniami WHO. Stravovací režim podľa WHO na facebooku.

 

Režim s obmedzeným príjmom sacharidov poobede

Stravovací režim je optimalizovaný v rozsahu (1000 - 3000 kcal). Zastúpenie bielkovín je možné nastaviť individuálne pre každé jedlo dňa. Stravovací režim preferuje potraviny s nízkym GI, vysoký podiel zeleniny v strave, ovocie s nižším až stredným GI, kvalitné oleje a orechy s vyšším obsahom MUFA, PUFA
zastúpenie rýb v stravovacom režime, nesladené nápoje a celozrnné výrobky.
Stravovací režim sa vyhýba potravinám s vysokým GI, polotovarom, sladeným nápojom, vysokému množstvu údenín, potravinám s vysokým zastúpením jednoduchých sacharidov (cukrov). Režim s obmedzeným príjmom sacharidov poobede na facebooku.

 

Vegetariánsky stravovací režim

Stravovací režim je určený ľuďom, ktorí preferujú jedlá bez mäsa a mäsových výrobkov s možnosťou personalizovaného prispôsobenia aj pre vegetariánov a vegánov. V stravovacom režime sú prítomné recepty s rybami a morskými plodmi. Vegetariánsky stravovací režim na facebooku.

Sacharidové schody

Stravovací režim pozostáva z dvoch samostatných jedálničkov. Je optimalizovaný v rozsahu (1000 - 3000 kcal). Jeho hlavnou výhodou je rýchla redukcia telesnej hmotnosti.

Experimentálna diéta - súčasť doktorandskej práce na ÚEE SAV
Riešiteľ: MUDr. Boris Bajer
Spoluriešiteľ: Mgr. Michal Páleník
Vedúci práce: MUDr. Adela Penesová, PhD.

Nevýhody: dlhodobo neudržatelná- pri dlhodobej aplikácii zvyšuje záťaž na pečeň a obličky, nechutenstvo, pri nesprávnom a nekontrolovanom prudkom prechode na systém sacharidových schodov hrozí prudký úbytok energie, malátnosť, nízky tlak, závraty.

Odporúčania: Vhodné iba pre zdravé osoby pod odborným dohľadom. Vhodné pre ľudí, u ktorých nezaberajú racionálne redukčné úpravy stravy. Pred prechodom na sacharidové schody absolvovať preventívnu prehliadku, ktorá vylúči akékoľvek riziko existencie niektorých z nižšie uvedených diagnóz. Dodržiavať bohatý pitný režim (nesladené vody), čaje bez cukru. Vzhľadom na zvýšené množstvo proteínov v strave odporúčame pravidelnú pohybovú aktivitu a silový tréning.

Aplikácia: 
Sacharidový deň: (SD)
Bez sacharidový deň: (BS)
Po- BS, Ut- BS, Str- BS, Št-SD, Pia- BS, So- BS, Ne- SD

Nevhodné pre osoby s diagnózou: diabetes mellitus, srdcovo-cievne ochorenia, ochorenia oblčiek a pečene, vážne metabolické ochorenia, DNA, hyperurikémia, akékoľvek ochorenie diagnostikované psychiatrom, poruchy príjmu potravy. Sacharidové schody na facebooku.

Vhodný typ jedálnička Vám odporučíme pri osobnej konzultácií alebo telefonickom rozhovore. Jedálničky zostavujeme v štandardnom rozsahu 50 jedál (cena 45 eur) alebo ako XXL balíček v rozsahu 75 jedál (cena 60 eur). Inšpirujte sa jedlami, ktoré sú súčasťou jedálničkov na Facebooku Recepty Zdravo a Fit a instagrame zdravoafit.sk.

Stravovací režim si môžete zakúpiť priamo, objednaním cez vytvorený event, kontaktovaním autora článku jedalnickyzdravoafit@gmail.com alebo telefonicky na +421 915 223 599.

Objednajte si svoj jedálniček na mieru ešte dnes!

Jedálniček na mieru - darčekový poukaz

 

Jedálniček na mieru - darčekový poukaz

 

Jedálniček na mieru - darčekový poukaz

 

 

Zdroje k článku

  1. https://www.facebook.com/ReceptyZdravoaFit/
  2. https://www.instagram.com/zdravoafit.sk/

Páčil sa Vám tento článok? Dajte mu Like!

Prečítajte si niektorý z našich najnovších článkov

Výživa a prevencia 2019

Pozývame Vás na medzinárodnú konferenciu venovanú výžive a prevencii, ktorú spoluorganizujeme so Slovenskou asociáciou pre výživu a prevenciu. 

Je bolesť pri cvičení a športe práca pre trénera alebo fyzioterapeuta?

Je vaše telo dostatočne pripravené na cvičenie a šport? Mnohokrát nie a to môže viesť ku vzniku bolestí. Pomôže Vám s nimi tréner alebo fyzioterapeut?

Hľadáme nového člena tímu - FYZIOTERAPEUTA

Pracujete ako fyzioterapeut a milujete svoju prácu? Chcete byť súčasťou skvelého tímu v peknom a novom zariadení?

MUDr Jiři Dostal- Laktát a jeho úloha v športovom tréningu

Aktuálne informácie o úlohe laktátu v športovom tréningu od MUDr. Dostála

Diskusia k článku