Kurzy manuálnych techník pre fyzioterapeutov a masérov

Keď sa však chcete stať čarodejníkom v ríši manuálnych techník potrebujete široký zásobník zručností a vychytávok, ktoré sa v knihách nenaučíte.

Autor Meno Zdravo a Fit
Zverejnené 21.03.2023, 13:18
Prvá zásada, ktorú som sa naučil počas štúdia fyzioterapie znela, že najskôr musíme natiahnuť skrátené svaly a následne posilniť tie oslabené. Na jej platnosti sa nič nezmenilo ale v tom ako to spraviť som sa musel ešte veľa učiť. A práve manuálne techniky sú základom práce väčšiny fyzioterapeutov. Pacienti ich milujú, pretože zvyčajne pri nich nemusia vynakladať veľa úsilia. Keď sa však chcete stať čarodejníkom v ríši manuálnych techník potrebujete široký zásobník zručností a vychytávok, ktoré sa v knihách nenaučíte. A presne na to sú určené klinické kurzy. Podstatne zlepšia vaše zručnosti a naučia Vás čo zmeniť aby ste dosiahli ešte lepšie a rýchlejšie výsledky. V našej ponuke kurzov ostali iba tie najobľúbenejšie a najlepšie hodnotené kurzy, ktoré sme doteraz organizovali. Vyberte si ten svoj.

Terapia spúšťacích bodov je vstupnou bránou do sveta manuálnych techník. Nenechajte sa však pomýliť, nie je určený pre začiatočníkov. Vďaka intenzívnej klinickej praxi vtesnanej do 28 vyučovacích hodín posuniete svoje manuálne techniky na vyšší level. Takmer celú teóriu sme umiestnili do online zóny. Vďaka tomu je prakticky celý kurz venovaný zlepšovaniu citlivosti pri práci s trigger pointmi. Najbližší termín sa uskutoční 15. – 16. 5. 2021 v Bratislave.Prvý krát sme si vyskúšali „výučbu“ Romana Bíleka na vlastnom chrbte. Dokonca to nebolo ani priamo od neho ale od jeho účastníčky kurzu. Zanietene nám rozprávala čo začala vďaka Romanovim radám robiť inak a aké ďalšie hmaty „objavila“. Mohli sme sa tak presvedčiť, že Roman Bílek je skvelý učiteľ, ktorý dáva do svojej práce srdce, čo sa odrazilo aj v podobe skvelých hodnotení účastníkov kurzu. Štrukturálna a myofasciálna integrácia je vyhľadávaným kurzom, ktorý sa bude konať najbližšie 5. – 6. 6. 2021 v Bratislave.

V minulom roku sme uviedli aj nový kurz od Romana Bíleka – Manuálnu terapiu bolestivých lokálnych stavov. Je unikátnou kombináciou viac ako 15 techník ktoré Roman priviedol počas 25 ročnej praxe do ozajstného majstrovstva. Podrobnejšie sa o kurzy dočítate na oficiálnej stránke Manuálna terapia bolestivých lokálnych stavov. Kurz sa bude konať 26. – 27. 6. 2021 v Žiline. Nenechajte si ho ujsť, máte sa na čo tešiť.

Manuálna terapia bolestivých lokálnych stavov - kurz pre fyzioterapeutov

Integrované bankovanie & Medicínsky flossing sa stali vyhľadávanou stálicou v ponuke kurzov s manuálnymi technikami. Stali sa obľúbené nielen u fyzioterapeutov ale aj u masérov a viacerých šikovných trénerov. Tento obľúbený kurz Richarda Holíča sme rozšírili o IASTM terapiu (Instrument Assisted Soft Tissue Mobilisation). Absolvovaním oboch kurzov získate medzinárodne uznávaný certifikát „FTC Practicioner“. Najbližší kurz Integrované bankovanie & Medicínsky flossing sa bude konať 5. 6. 2021 v Bratislave a IASTM terapia 6. 6. 2021 taktiež v Bratislave. Tento kurz sa bude konať aj v Žiline. Presný dátum zverejníme už čoskoro.

Pre všetkých čo sa radi učia odporúčame aj zahraničné kurzy manuálnych techník. Používané prístupy sú často úplne iné ako v českej a slovenskej škole fyzioterapie. Prekvapia Vás nečakane rýchlymi a trvácnymi výsledkami. Vystačíte si pri nich aj so základnou znalosťou anglického jazyka. Do pozornosti Vám dávame najmä Mulligan koncept s holandským lektorom Petrom Van Dalenom a gréckym lektorom Sakisom Adamitisom. Koncept je rozdelený do dvoch trojdňových blokov samostatne aplikovaných na hornú a dolnú polovicu tela. Mulligan koncept dolný kvadrant sa uskutoční 21. – 25. 5. 2021 v Bratislave. Mulligan Koncept horný kvadrant bol presunutý na 18. – 20. 6. 2021.

Do pravidelnej ponuky kurzov manuálnych techník sme zaradili iba tie najlepšie hodnotené školenia s najvyššou využiteľnosťou v praxi. Našou prioritou je vysoký štandard kvality výučby spojený s intenzívnou klinickou praxou. Výsledkom bude vaša maximálna spokojnosti a zlaté ručičky, ktoré ulahodia všetkým vašim klientom. Rezervujte si svoj kurz s manuálnymi technikami ešte dnes a presvedčte sa sami.

Diskusia k článku

Podobné články