Raňajkové menu s avokádom

Pripravte svojej polovičke toto jednoduché raňajkové menu plné zeleniny a potešíte nielen jej chuťové bunky, ale aj oči.


Avokádo patrí do skupiny elitných superpotravín. Prečo je dobré pre naše zdravie si prečíajte v článku Avokádo - super potravina?.

Postup:

Na spodok taniera rozložte niekoľko plátkov tvrdého syra a položte na neho polovicu avokáda, ktoré ste zbavili kôstky. Do jamky po kôstke naskladajte plátok šunky a ozdobte pokrájanými cherry paradajkami.

Očistite uhorku a škrabkou ju nakrájajte na podlhovasté pásiky. Tie stočte a vytvorte z nich slimáky. Ak nedržia, prepichnite ich špáratkom.

Na tanier ešte pridajte chrumkavý toast na ktorý môžete pridať trojuholník obľúbeného syra. Odporúčame kozí syr alebo balkánsky.

Podľa chuti ešte môžete pridať niekoľko olív alebo listový šalát pokvapkaný citrónom.

Želáme dobrú chuť!

 

Ďalšie chutné inšpirácie môžete nájsť na oficiálnej facebookovej stránke Recepty Zdravo a Fit.

Aj takéto jedlá môžu byť súčasťou vášho jedálnička. Ak chcete chudnúť alebo naberať svalovú hmotu s individualizovaným jedálničkom šitým na mieru, kliknite na Špecializované individualizované stravovacie plány. Vy si vyberiete čo chcete jesť, my Vám povieme koľko si môžete naložiť a aké zdravšie úpravy si môžete pripraviť.

Páčil sa Vám tento článok? Dajte mu Like!

Prečítajte si niektorý z našich najnovších článkov

Výživa a prevencia 2019

Pozývame Vás na medzinárodnú konferenciu venovanú výžive a prevencii, ktorú spoluorganizujeme so Slovenskou asociáciou pre výživu a prevenciu. 

Je bolesť pri cvičení a športe práca pre trénera alebo fyzioterapeuta?

Je vaše telo dostatočne pripravené na cvičenie a šport? Mnohokrát nie a to môže viesť ku vzniku bolestí. Pomôže Vám s nimi tréner alebo fyzioterapeut?

Hľadáme nového člena tímu - FYZIOTERAPEUTA

Pracujete ako fyzioterapeut a milujete svoju prácu? Chcete byť súčasťou skvelého tímu v peknom a novom zariadení?

MUDr Jiři Dostal- Laktát a jeho úloha v športovom tréningu

Aktuálne informácie o úlohe laktátu v športovom tréningu od MUDr. Dostála

Diskusia k článku