Diagnostika a korekcia pohybového aparátu 2.

Miesto konania: Bratislava, Národné tenisové centrum, Príkopova 6

Dátum konania: 23.03. - 24.03.2019 08:30

Rozsah vyučovacích hodín: 17

Cena: 149 €

Voľných miest: 10

Prihlasovanie do: 03.03.2019 23:30


Kurz nadväzuje na prvú časť a rozvíja nadobudnuté poznatky z prvého kurzu. Učí podrobnejšie analyzovať skrátené a oslabené svaly.

Prvá časť sa detailnejšie venuje problematike dýchania a testom hlbokého stabilizačného systému. Tie spolu s testami chrbtice, skrátených a oslabených svalov odhaľujú, či ide o problémy štrukturálneho alebo funkčného pôvodu. To umožňuje trénerovi vybrať vhodné tréningové prostriedky a pochopiť niektoré obmedzenia pohybu. Testovanie skrátených svalov je doplnené o vyhľadávanie a základné princípy uvoľňovania trigger pointov.

Druhá časť kurzu sa zameriava na posudzovanie pohybových stereotypov (tlak, kľuk, príťah, rotácia trupu, drep, extenzia a abdukcia bedrového kĺbu, ...) a analýzu bedrových kĺbov čo umožnuje uzavrieť komplexný pohľad na klienta/športovca a nastaviť mu podrobný tréningový a kompenzačný program.

 

 

Tematické celky druhého kurzu:

Dýchanie - diagnostika a nácvik

Diagnostika a výcvik hlbokého stabilizačného systému a 

Testovanie skrátených svalov, ich strečing a postizometrická relaxácia

Vyhľadanie a odstraňovanie trigger pointov

Funkčný svalový test: brušné svaly, hlboké flexory krku, medzilopatkové svaly, abduktory a extenzory bedra

Testovanie pohyblivosti chrbtice a automobilizačné cvičenia

Posudzovanie pohybových stereotypov (drep, kľuk, ťahy, tlaky, rotácie, extenzia bedrového kĺbu, abdukcia bedrového a ramenného kĺbu,...) a korekčné cvičenia zamerané na nápravu

 

Kurz bude prebiehať zmiešanou formou. 15 vyučovacích hodín na mieste kurzu a prostredníctvom onine videí ktoré účastníci obdržia 4 týždne pred kurzom.

 

Lektor kurzu: Mgr. Peter Obžera - kondičný tréner a fyzioterapeut

 

Absolvent FTVŠ UK v Bratislave - špecializácia kondičný tréner.

Absolvent IFBLR UCM v odbore fyzioterapia, balneológia a liečebná rehabilitácia.

Tréner metódy Spirálna stabilizácia chrbtice (SM systém).

Ďaľšie vzdelanie: EXOS Strength & Power Performance Workshop, EXOS Speed Performance Workshop, Terapeutické využitie kinesio tapu, Štrukturálna myofasciálna integrácia, Dynamická neuromuskulárna stabilizácia (A, B, C), Terapia spúšťových bodov, Neurokinetic Therapy 1, Senzomotorická stimulácia, Moderný fyziotréning kolenného a ramenného kĺbu,Moderný fyziotréning krčnej a driekovej chrbtice, SM systém 1, 2, 3 a 4, SM systém: svalové reťazce, SM systém: skolióza, Akrálna koaktivačná terapia v športe, Inovované Klappovo lezenie v rámci kompenzačného tréningu aktívnych športovcov, Proprioceptívna neuromuskulárna facitilácia, Škola drepu, Škola vzpierania, Prevencia zranení v silovom a kondičnom tréningu, Chybné pohybové vzory.

Slopuzakladateľ Zdravo a Fit

 

 

Účastníci dostanú potvrdenie o absolvovaní kurzu.

Podmienkou pre účasť na kurze je absolvovanie kurzu  Diagnostiku pohybového aparátu vo fitness centre I. alebo Diagnostika a korekcia pohybového aparátu .


Diagnostika a korekcia pohybového aparátu 2.

Miesto konania: Bratislava, Národné tenisové centrum, Príkopova 6

Dátum konania: 23.03. - 24.03.2019 08:30

Rozsah vyučovacích hodín: 17

Cena: 149 €

Voľných miest: 10

Prihlasovanie do: 03.03.2019 23:30


Páčil sa Vám tento event? Dajte mu Like!

Diskusia k eventu