Dynamický tréning pohybových stereotypov

Mesto Bratislava, Obchodná galéria Vienna Gate, Kopčianska 8A
Čas 08.08.2020, 09:00
Rozsah vyučovacch hodín 8
Cena 103.2€
V praxi pracuje mnoho šikovných trénerov a fyzioterapeutov vzdelaných v oblasti kineziológie a biomechaniky. Sám patrím k nim no po čase sa mi tréning či terapia začínali zdať až príliš sterilné, zaoberajúci sa základnými líniami a prílišnou presnosťou. Naproti tomu som si živo pamätal zápasnícke tréningy ktoré boli z antropologického hladiska plné prirodzených pohybov. Komplexné a pestré dynamické pohyby ktoré ale na druhú stranu boli často biomechanicky chybné som z odborného hladiska považoval v mojej praxi za nie moc použitelné. Prečo by sme ale nemohli využiť aj tieto prvky upravené tak aby z biomechanického a kineziologického hladiska boli správne a prílišne nepreťažovali určité segmenty? Prečo sa viac neinšpirovať chôdzou či šprintom a nevytvoriť cvičenia s podobným charakterom rôznej dynamiky a záťaže? Prečo tréning obmedzovať v pestrosti pohybu a podmieňovať ho širokým vybavením keď na komplexné a funkčné precvičenie celého tela nám stačí minimum?

Okrem voľných závaží ako jednoručky či kettlebell využívame na workshope aj Indian club, ktorý vďaka väčšiemu ramenu páky a zotrvačnosti dáva balistickým cvičeniam úplne nový rozmer. Rozšírte si obzory a pestrosť tréningu čo ocenia nielen vaši klienti ale aj pre vás začne byť pohyb a práca s ním zaujímavejšia. • ČO TI PRINESIE TENTO WORKSHOP?
 • Nové vedomosti z oblasti pohybových stereotypov a ich aplikácie do dynamických a komplexných cvičení.
 • Pestú zásobu cvičení ktoré dokážu komplexne precvičiť celé telo s minimo vybavenia.
 • Metodický postup základná diagnostika -> rozvoj mobility -> základné pohybové stereotypy -> komplexné dynamické cvičenia


 • HLAVNÉ TÉMY WORKSHOPU:
 • Mobilita hrudníka, ramien a bedrových kĺbov.
 • Dynamizácia a rytmizácia pohybu hrudíka a paží.
 • Indian Clubs 101
 • Základné pohybové stereotypy a ich aplikácia v do pohybu
 • Pohybvé stereotypy drep a výpad
 • Chôdza, beh a šprint z kineziologického hladiska 101
 • Bilaterálne a unilaterálne cvičnia na podklade príncípov chôdze, behu, výpadu a šprintu

Trvanie kurzu je 9:00 - 17:30 vrátane hodinovej obednej prestávky. Kapacitu kurzu a špeciálne hygienické pokyny budeme priebežne aktualizovať na základe vývoja epidemiologickej situácie. Našou prioritou je ochrana a podpora zdravia.

Preto sme pre kurzy fyziotréningu pripravili nový, mimoriadne atraktívny formát. Kurzu sa zúčastní maximálne 12 účastníkov. Vďaka tomu dostanete najosobnejší prístup ako je možné. Kurzy budú interaktívnejšie a bude v nich ďaleko viac priestoru na diskusiu, spoluprácu a praktické skúšanie. Na tento formát sa už mimoriadne tešíme. Navyše ceny kurzov v kategórií „Letná škola pre trénerov” sme znížili o 20%. Využite túto skvelú príležitosť a rezervujte si svoje miesto ešte dnes. Nezabudnite, že kurzy sú limitované pre 10 účastníkov!

Spolu to zvládneme!


Pre zdravý, prirodzený a funkčné pohyb. 103.20 EUR
Rezervuj 1 voľných miest
Prihlasovanie do: 05.08.2020 23:00
Rozsah vyučovacích hodín: 8
Dátum konania: 08.08.2020, 09:00

Kurzy s Peter Obžera
03.10.2020 - 04.10.2020
Bratislava
279€
Rezervujte
11.10.2020
Bratislava
109€
Rezervujte
17.10.2020 - 18.10.2020
Nemce
800€
Rezervujte