Fyziotréning: Roller - release, balance, strength

Zadajte svoje telefónne číslo a budeme Vás informovať o novinkách a termínoch konania podujatia:
Mesto Bratislava, Zdravo a Fit - semináre a kurzy
Čas 07.11.2021, 09:00
Rozsah vyučovacích hodín 10
Cena 149€
V minulosti bolo fasciálne tkanivo považované za nekvalitnú súčasť svalové tkaniva. Vďaka vedeckému pokroku už dnes vieme že fascie zohrávajú v tele mimoriadne významnú opornú, komunikačnú ale aj informačnú úlohu. Fascie dokážu kumulovať veľké množstvo napätia a podmieňovať vznik svalových dysbalancií. Odborníci na pohybový aparát rýchlo pochopili, že masážne valce – foam rollers dokážu zohrať významnú úlohu pri ošetrovaní hypertonických fascií a stuhnutých svalov. Ich využitie však siaha podstatne ďalej ako iba do roviny zlepšenia pohyblivosti. Praktický workshop Fyziotréning: Roller – release, balance, strength Vás prevedie fascinujúcim svetom fascií, práce so stuhnutými svalmi, ako aj aktivačnými a posilňovacími cvičeniami s využitím rollera.

Ako Vám pomôže Fyziotréning: Roller – release, balance, strength?
Vďaka vedomostiam a zručnostiam získaným na workshope Fyziotréning: Roller – release, balance, strength sa naučíte ako zakomponovať roller do konceptu fyziotréningu. Získate tak mimoriadne silný nástroj v dosahovaní lepšieho zdravia pohybového aparátu klientov. Školenie sa nezameriava iba na detailné pochopenie a zvládnutie základných a pokročilých techník rolovania ale aj na manažment klienta pri odstraňovaní dysfunkcií pohybového aparátu. Pochopíte ako na uvoľnenie problematických úsekov nadviazať posilnením oslabených svalov a stabilizovať problematický segment. Naučíte sa ako viesť klienta v samostatnosti pri korigovaní hypertonu pohybového aparátu a optimalizujete svoj čas na tréningu či terapií smerom k dosahovaniu stanovených cieľov. Roller je najužitočnejším pomocníkom všetkých moderných fyziotrénerov, trénerov či terapeutov. Ako účastník kurzu dostanete okrem cenných vedomostí a zručností set masážneho valca, loptičky a dvojloptičky (hodnota setu je 39 eur) v cene kurzu aby ste sa mohli okamžite aplikovať obsah kurzu do svojej praxe.Komu je určené školenie Fyziotréning: Roller – release, balance, strength?
Workshop je určený pre trénerov ktorí pracujú s klientmi individuálne alebo s malými skupinami. Odporúčame ho aj fyzioterapeutom, ktorí chcú pracovať s klientmi aktívne, viesť ich k starostlivosti o svoj pohybový aparát. Je vhodný aj pre trénerov a fyzioterapeutov ktorí pracujú s rekreačnými a výkonnostnými športovcami alebo v športových kluboch. Workshop Fyziotréning: Roller – release, balance, strength je vhodný aj pre študentov fyzioterapie a trénerstva, ktorí sa chcú vzdelávať a pripraviť sa pre svoju budúcu prax. Workshopu sa môžu zúčastniť aj športoví nadšenci. Požiadavkou je základná znalosť funkčnej anatómie, pohybového aparátu a princípov športového tréningu.Lektor kurzu:
Lektorom kurzu Fyziotréning: Roller – release, balance, strength je PaedDr. Oliver Poór dipl. f. Oliver je vyštudovaný tréner, fyzioterapeut, ktorý učil na Fakulte telesnej výchovy a športu. Popri práci fyziotrénera a organizovaní školení v Zdravo a Fit sa naďalej venuje vedecko – výskumnej činnosti, publikačnej činnosti a lektorovaniu. Vo svojich kurzoch prináša odpovede na otázky a rozvoj zručností, ktoré sú potrebné pre osobný rast a budovanie úspešnej praxe trénerov a fyzioterapeutov.

Obsah školenia:
8:30 - 9:00 Registrácia na kurz
9:00 – 10:30 Úvod do problematiky, moderné poznatky a trendy v práci s fasciami, princípy a zásady práce, porovnanie s inými technikami, pomôckami a prostriedkami
10:30 – 10:45 Prestávka, na občerstvenie
10:45 – 13:00 Metodika práce s rollerom, postupy a možnosti vychádzajúce z vytýčený cieľov, správne a nesprávne využitie, výber vhodných pomôcok, uvoľnenie komponentov zadného stabilizačného reťazca.
13:00 – 14:00 Obedová prestávka
14:00 – 16:00 Uvoľnenie bočného stabilizačného reťazca, využitie rollera vo fyziotréningu, uvoľnenie predného stabilizačného reťazca, aktivačné cvičenia so zameraním na svaly core, balančné cvičenia, posilňovacie cvičenia zamerané na utlmené a oslabené svaly (nadviazanie na doterajšie uvoľnenie hypertonu)
16:00 - 16:15 Prestávka na občerstvenie
16:15 – 17:30 Využitie rollera pri riešení problémov (napr. bolesť medzi lopatkami, bolesť chrbta, bolesť kolena...), diskusiaSúvisiace a odporúčané školenia:
Fyziotréning: Roller – release, balance, strength je súčasťou konceptu Metodiky fyziotréningu. Metodika fyziotréningu je vstupnou bránou do fyziotréningu práce s klientom. Zameriava sa na komplexné pochopenie problematiky fyziotréningu, manažment klienta a fylozofiu práce s klientom.
Na workshope Fyziotréning: Roller – release, balance, strength sa naučíte ako uvoľniť svalové reťazce a všetky svaly ktoré ich vytvárajú. Využijete pri tom široký zásobník uvoľňovacích techník ktoré sa líšia v závislosti od fázy tréningu a potrieb klienta. Okrem toho si vyskúšate ako využiť roller na aktiváciu utlmených a posilnenie oslabených svalov.

Pre prácu trénera aj fyzioterapeuta je dôležité vedieť nielen uvoľniť hypertonické svaly ale aj správne aktivovať a posilniť utlemné či oslabené svaly. Preto sme vytvorili balíček Back to the core + Fyziotréning: Roller – telease, balance, strength. Školenia sa vhodne dopĺňajú a umožňujú účastníkom komplexnejší pohľad na fyziotréning. Absolventi kurzov získajú široký zásobník cvičení a zručností ktoré využijú vo svojej každodennej praxi. Kúpou oboch školení v dátumoch (6. – 7. 11. 2021) ušetríte 40 eur! Pre zakúpenie výhodného balíčka si vyberte variant Back to the core + Fyziotréning: Roller – release, balance, strength (6. - 7. 11. 2021).

Zaujímate sa o Fyziotréning a rozvoj jeho komponentov pre vašu prax? Zúčastnite sa ďalších školení fyziotréningu a posuňte svoju prácu s klientmi na vyššiu úroveň. Navzájom sa dopĺňajú, rozvíjajú svoje myšlienky a umožnia Vám preniknúť hlboko do tejto fascinujúcej tematiky:

Metodika Fyziotréningu
Fyziotréning pri problémoch pohybového aparátu (pripravujeme)
Fyziotréning: Roller – release, balance, strength
Vysoká škola strečingu pre trénerov
Back to the core
Fyziotréning: Stability ball
Fyziotréning: Resistance bands
Aktuálne termíny všetkých kurzov nájdete na stránke Zdravo a Fit / Semináre a kurzy / FyziotréningDoplnkové informácie ku kurzu:
Čas konania kurzu je 9:00 - 17:30 vrátane hodinovej obednej prestávky. Účastníci kurzu dostanú certifikát potvrdzujúci absolvovanie kurzu. Účastníci dostanú aj tlačené skriptá s kompletnými slajdmi z lektorovej prezentácie a fotografiami všetkých cvičení. Súčasťou kurzu je prístup do online sekcie so záznamom prednášky. Účastníci dostanú prístup do online zóny 7 dní pred zahájením kurzu. Jej obsah priebežne aktualizujeme a dopĺňame vďaka čomu sa dostanú k novým informáciám aj účastníci starších kurzov. V cene kurzu je zahrnutá sada masážneho valca (rollera), masážna loptička a masážna dvojloptička s ktorými sa bude pracovať aj na workshope (hodnota setu je 39 eur).
Účastníci kurzu si môžu počas školenia zakúpiť ďalšie školenia fyziotréningu so zľavou 10% (ponuka sa vzťahuje aj na cenovo zvýhodnené balíčky). Ďalšie pomôcky na fyziotréning ako sety rollerov, minibandov, powerbandov či resistance bandov si bude možné zakúpiť so zľavou 30%.

Vyberte si svoju verziu podujatia
Rezervuj
Fyziotréning: Roller - release, balance, strength (neskorý nákup) 159.00 EUR
Rezervuj 3 voľných miest
Prihlasovanie do: 03.11.2021 12:00
Rozsah vyučovacích hodín: 10
Dátum konania: 07.11.2021, 09:00

Back to the core + Fyziotréning: Roller - release, balance, strength (6. - 7. 11. 2021) 238.00 EUR
Rezervuj
Prihlasovanie do: 23.10.2021 23:30

Zadajte svoje telefónne číslo a budeme Vás informovať o novinkách a termínoch konania podujatia:
Podobné kurzy
06.11.2021
Bratislava
129€
Rezervujte
14.11.2021
Bratislava
129€
Rezervujte
Kurzy s Zdravo a Fit