Fyziotréning: Stability ball

Zadajte svoje telefónne číslo a budeme Vás informovať o novinkách a termínoch konania podujatia:
Mesto BRATISLAVA, FYZIO CENTRUM - ZDRAVO A FIT (NA 1. POSCHODÍ VO VIENNA GATE GALERIA, KOPČIANSKA 8A - 10, PETRŽALKA)
Čas 11.07.2020, 09:00
Rozsah vyučovacch hodín 10
Cena 103.2€

Fyziotréning: Stability ball (pre trénerov) je súčasťou nového projektu Zdravo a Fit na podporu trénerov - Letná škola pre trénerov. Na základe skúseností a spätnej väzby z doterajších školení sme prispôsobili obsah kurzov aby maximálne vyhovoval potrebám trénerov, inštruktorov a športovcov. Všetky školenia v kategórií Letná škola pre trénerov sú v limitovanej ponuke so zľavou -20%. Kapacita kurzov je maximálne 10 ľudí. Využite priaznivú kombináciu voľného času a akciových cien školení Zdravo a Fit. Získate odpovede na všetky otázky a množstvo zručností pre prácu s novými klientmi.

Fitlopty (stability balls) patria k základnej výbave vo fitness centrách, pohybových štúdiách či vo fyzioterapií. Majú mimoriadne širokú škálu využitia. Od aktívneho sedenia, cez hry, fyzio cvičenia, korekčné cvičenia až po balančný a posilňovací tréning. Fitloptu je možné použiť ako pomôcku na uľahčenie a podporu cvičenia. Naopak vďaka vytvoreniu labilných podmienok je výborná ako prostriedok na zvýšenie náročnosti cvičenia. Medzi pozitívnymi a deštruktívnymi účinkami využitia je často veľmi tenká hranica. Na školení sa naučíte ako cvičiť s fitloptami efektívne a správne!

Kurz je určený pre trénerov, inštruktorov, športovcov a ľudí ktorí sa zaujímajú o túto populárnu tematiku. Kurz prepája lektorove skúsenosti a vedomosti z fyzioterapie, trénerstva a vedecko - výskumnej činnosti.

NA KURZE SA NAUČÍTE:
Na čo boli pôvodne určené fitlopty a overbally?
Kedy a ako ich zaradiť do tréningu? Kedy naopak nie?
Aké sú ich výhody a riziká použitia?
Základy práce s loptami.
Cvičebná jednotka "boľavý chrbát" - príklady a technika vhodných cvičení.
Cvičebná jednotka pre klienta s nadváhou - príklady a technika vhodných cvičení.
Stabilizácia bolestivého segmentu - príklady a technika vhodných cvičení.
Hravý tréning pre mladých - inšpirácia pre stavbu tréningovej jednotky.
Mentálny tréning pre náročného klienta (náročnejšie balančné cvičenia)- príklady a technika vhodných cvičení.
Rozvoj rovnováhových schopností s využitím fitlopty a overbalu.
Diskusia a riešenie problémov z praxe.

Okrem odpovede na tieto otázky si prakticky vyskúšate ako správne cvičiť jednotlivé cvičenia. Súčasťou kurzu budú praktické skriptá a certifikát o účasti. Účastníci dostanú prístup do online sekcie s videami, prednáškou a cvičeniami z kurzu.

Lektor kurzu:
PaedDr. Oliver Poór dipl. f.
Diplomovaný fyzioterapeut.
Magisterské štúdium trénerstva na FTVŠ UK so špecializáciou Fitness.
Rigorózna práca na FTVŠ UK o využití silového tréningu ako súčasti kognitívnej behaviorálnej terapie pri mentálnej anorexií.
Doktorandské štúdium na FTVŠ UK- športová kinantropológia, zameranie na diagnostiku sily svalov trupu u vrcholových športovcov a bežnej populácie.
V praxi sa zameriava na prepojenie fyzioterapie a trénerstva, ktoré vychádza z cielenej diagnostiky.
Absolvent množstva domácich a zahraničných kurzov.
Aktívna účasť a prednášky na domácich a zahraničných vedeckých konferenciách.
Zakladateľ Zdravo a Fit - organizácia kurzov, konferencií a iných aktivít pre fyzioterapeutov, trénerov, laickú verejnosť.

Trvanie kurzu je 9:00 - 17:30 vrátane hodinovej obednej prestávky. Kapacitu kurzu a špeciálne hygienické pokyny budeme priebežne aktualizovať na základe vývoja epidemiologickej situácie. Našou prioritou je ochrana a podpora zdravia.

Preto sme pre kurzy fyziotréningu pripravili nový, mimoriadne atraktívny formát. Kurzu sa zúčastní maximálne 10 účastníkov. Vďaka tomu dostanete najosobnejší prístup ako je možné. Kurzy budú interaktívnejšie a bude v nich ďaleko viac priestoru na diskusiu, spoluprácu a praktické skúšanie. Na tento formát sa už mimoriadne tešíme. Zároveň sme sa rozhodli pre zmenu registračných podmienok. Vieme, že viacerí čelia výraznému poklesu príjmu preto sa môžete zaregistrovať na kurz pomocou kódu ZALOHA50. Zaplatíte len 50% ceny kurzu. Druhú polovicu môžete zaplatiť neskôr alebo priamo na kurze. Navyše ceny kurzov v kategórií „Letná škola pre trénerov” sme znížili o 20%. Využite túto skvelú príležitosť a rezervujte si svoje miesto ešte dnes. Nezabudnite, že kurzy sú limitované pre 10 účastníkov!

Spolu to zvládneme!


Fyziotréning: Stability ball (pre trénerov) 103.20 EUR
Rezervuj 0 voľných miest
Prihlasovanie do: 04.07.2020 23:30
Rozsah vyučovacích hodín: 10
Dátum konania: 11.07.2020, 09:00

Zadajte svoje telefónne číslo a budeme Vás informovať o novinkách a termínoch konania podujatia:
Podobné kurzy
04.12.2020 - 05.12.2020
Banská Bystrica
120€
Rezervujte
presunuté na neurčito BRATISLAVA
129€
Rezervujte
presunuté na neurčito BRATISLAVA
129€
Rezervujte
Kurzy s Peter Obžera