Integrované bankovanie & medicínsky flossing

Zadajte svoje telefónne číslo a budeme Vás informovať o novinkách a termínoch konania podujatia:
Mesto Balance gym, Cesta k Paľovej búde 21A, 010 01 Žilina
Čas 12.12.2020, 09:00
Rozsah vyučovacích hodín 10
Cena 170€

Kurz Integrované bankovanie & medicínsky flossing je súčasťou medzinárodne uznávaného konceptu Fascial Treatment Concept (FTC).
Na kurze sa naučíte ako  najefektívnejšie využiť silikónové banky a floss bandy, k ošetrovaniu fascií a terapí muskuloskeletálnych problémov. Integrované bankovanie využíva silikónové bankami a kombinuje ich s ďalšími fyzioterapeutickými prvkami. Vďaka prepojeniu s Medicínskym Flossingom dosiahnete veľmi rýchly terapeutický efektu, pri modulácií bolesti, ošetrovaní kĺbov, fascií, mäkkých tkanív a nervových štruktúr. Vďaka tomu urýchlite regeneráciu a zotavenie po operáciách, úrazoch či športovom výkone.

Na kurze sa naučíte ako pracovať s klientom pasívne, ale i aktívne pri cvičení. Naučíte sa ako zmobilizovať problematické segmenty a skvalitniť pacientov pohyb. Budete mať dostatok času na praktické precvičenie a položenie akýchkoľvek otázok.

V cene kurzu je jedna sada 4 silikónových baniek, 1 floss band a UNIVAS terapeutická vazelína v celkovej hodnote 60,- eur.
Na kurze si môžete doobjednať ďalšie pomôcky s 10% zľavou.


Lektor kurzu Mgr. Richard Holič je medzinárodným FASCIQ® inštruktorom.

Kurz Integrované bankovanie a medicínsky flossing  je súčasťou medzinárodne uznávaného konceptu Fascial Treatment Concept (FTC). Skladá sa z troch dopĺňajúcich sa komponentov rozdelených do dvoch samostatných kurzov:

Pre dostatočné pochopenie, zvládnutie vyučovaných techník Vám odporúčame absolvovať oba dni. Absolvovaním oboch dní získate medzinárodne uznávaný certifikát FTC practioner.


Obsah kurzu Integrované bankovanie & medicínsky flossing: 
Teoretická časť :

 • Úvod to metodík, veda a výskum, množstvo najnovších poznatkoch a fasciálnom systéme
 • Mechanizmus účinku
 • Indikácie a kontraindikácie
 • Základné techniky a inštrukcie
 • Možnosti aplikácie
 • Postup po posttraumatických stavoch

Praktická časť obsahuje techniky na:
 • Hornú a dolnú končatinu
 • Chrbticu
 • Panvu, hrudník a rebrá
 • Sánku a temporo-mandibulárny kĺb 

ÚČASTNÍCI, KTORÍ UŽ V MINULOSTI ABSOLVOVALI JEDEN Z KURZOV INTEGROVANÉ BANKOVANIE ALEBO VYUŽITIE FLOSS BANDU V PRAXI ZÍSKAJÚ ZĽAVU 30% KURZ INTEGROVANÉ NANKOVANIE & MEDICÍNSKY FLOSSING. Pred registráciou napíšte na podpora.zdravoafit@gmail.com a dostanete svoj zľavový kód pre cenovo zvýhodnené prihlásenie na toto podujatie.
Dôležitosť fascií v súčasnom medicínskom prostredí rýchlo napreduje. Z toho vyplýva, že mnohé terapeutické postupy sú už priamo spojené s fasciou. Fascia, v preklade z latinčiny „list“ alebo „obal“  predstavuje vrstvu spojivového tkaniva, predovšetkým kolagénu. Nachádzajúca sa pod kožou, prichytáva, stabilizuje, uzatvára alebo oddeľuje svaly a vnútorné orgány. Je oporou pre celý svalový, nervový, cievny či lymfatický systém. Nervy a cievy ktoré prechádzajú cez povrchovú fasciu sú ňou obalené. Z toho vyplýva, že stav fasciálnej siete je ovplyvnený támito systémami.
Fascia sa podľa vrstiev rozdeľuje na povrchovú, hlbokú a viscerálnu či parietálnu fasciu. Ďalšia klasifikácia je možná podľa jej funkcie a anatomického umiestnenia. Hlboká fascia sa navyše rozdeľuje podľa toho či obaľuje celé bruško svalu (epimysium), jednotlivé snopce (perimysium) či dokonca jednotlivé vlákna (endomysium).
 
Čo je Fascial Treatment Concept (FTC)?
FTC kombinuje aktuálne techniky, využívané pri liečbe fascií. Kombinuje tri rozdielne nástroje na efektívnu manipuláciu s fasciami a mäkkým tkanivom:
 • IASTM nástroje vyrobené z chirurgickej nehrdzavejúcej oceli medicínskej kvality
 • Medical flossing – metóda využívajúca kompresiu a fixáciu ošetrovaných tkanív pomocou elastických gúm „floss bands“, na mobilizovanie fascií a kĺbov
 • Integrované bankovanie – integrácia metódy bankovania s ďalšími fyzioterapeutickými prvkami. Využívajú sa hlavne silikónové banky a ich ťah a dekompresia tkaniva.

Rozdelenie konceptu a certifikácia
 • Koncept je rozdelený do dvoch 1- dňových kurzov
 • 1. deň IASTM terapia (28. 11. 2020) a 2. deň Integrované bankovanie + Medicínsky flossing (29. 11. 2020)
 • Absolvovaním každého z kurzov dostanete certifikát o účasti
 • Kurzov sa môžete zúčastniť aj samostatne v nezávislom poradí
 • Pre dostatočné pochopenie a zvládnutie vyučovaných techník na vysokej úrovni však odporúčame absolvovať oba kurzy.

Ako sa stať certifikovaným FTC practitionerom? Po absolvovaní oboch častí splníte všetky podmienky k certifikáci a dostanete diplom FTC practitioner.

Kurz Integrované bankovanie & medicínsky flossing bude prebiehať v čase 9:00 - 17:30 s hodinovou obednou prestávkou. Účastníci dostanú certifikát o absolvovaní kurzu s kreditmi od SKF. Kurz je v procese schvaľovania a prideľovania kreditov.

Vyberte si svoju verziu podujatia
Rezervuj
Integrované bankovanie & Medicínsky Flossing (FTC) 170.00 EUR
Rezervuj 2 voľných miest
Prihlasovanie do: 31.10.2020 00:00
Rozsah vyučovacích hodín: 10
Dátum konania: 12.12.2020, 09:00

Zvýhodnený balík Integrované bankovanie a medicínsky flossing + IASTM terapia 360.00 EUR
Rezervuj 0 voľných miest
Prihlasovanie do: 30.10.2020 23:00

Zadajte svoje telefónne číslo a budeme Vás informovať o novinkách a termínoch konania podujatia:
Podobné kurzy
presunuté na neurčito Balance gym
219€
Rezervujte
07.02.2021
RATISLAVA
220€
Rezervujte
presunuté na neurčito BRATISLAVA
179€
Rezervujte
presunuté na neurčito Bratislava
169€
Rezervujte
Kurzy s Peter Obžera