NeuroKinetic Therapy LVL 2

Zadajte svoje telefónne číslo a budeme Vás informovať o novinkách a termínoch konania podujatia:
Mesto Bratislava, Fyzio centrum - Zdravo a Fit (na 1. poschodí vo Vienna Gate Galeria, Kopčianska 8A - 10, Petržalka)
Čas 14.08.2021 - 15.08.2021, 09:00
Rozsah vyučovacích hodín 21
Cena 550€

Pôvodný termín kurzu bol 8. - 9. 5. 2021 ale pre karanténne obmedzenia ktoré by sa týkali lektora, českých účastníkov a asistentov lektora ako aj ďalších zahraničných účastníkov sme kurz po žiadosti NeuroKinetic Therapy presunuli na 14. - 15. 8. 2021. Veríme, že v tej dobe už budú očkovacie pasy zavedené a že si budeme môcť kurz užiť tak ako sme boli zvyknutí doteraz.

REGISTRÁCIA NA PODUJATIE PREBIEHA NA OFICIÁLNE STRÁNKE NEUROKINETIC THERAPY, prečítajte si popis podujatia aby ste vedeli ako na to :).

Srdečne Vás pozývame na druhú časť NeuroKinetic Therapy® - NKT LVL 2.

NKT LVL 2 jesystém korekčných cvičení je sofistikovaná diagnostická a liečebná metodika, ktorá sa zameriava priamo na príčiny dysfunkčného pohybu priamo v centre motorickej kontroly (mozgu). V centre motorickej kontroly sú uložené pohybové vzory, ktoré sú vykonávané prostredníctvom miechy a svalov.

Pre účasť na NeuroKinetic Therapy lvl 2 je potrebné absolvovať kurz NuroKinetic Therapy lvl 1 a úspešne zvládnuť záverečnú skúšku.

Kurz je v procese schvaľovania a prideľovania kreditov od SKF.

NeuroKinetic Therapy NKT 1 Bratislava

Neurokinetic Therapy® - systém korekčných cvičení je vhodný pre (podrobnejšie informácie priamo na stránke neurokinetictherapy.com):

  • for Physical Therapists fyzioterapeutov (preklad) NeuroKinetic Therapy je diagnosticko terapeutická metodika z USA. NKT využíva manuálne svalové testy na hodnotenie svalov izolovane alebo v koordinácií v svalových slučkách. NKT protokol umožňuje hodnotiť činnosť motorickej kontroly cerebella a pohybových vzorov. Znakom zlyhania pri svalovom teste je, že centrum motorickej kontroly je vhodné pre nových pohybových vzorov. Protokol NKT sa snaží o reedukáciu dysfunkčných stereotypov a tým ovplyvňuje samotnú dysfunkciu miesto tlmenie jednotlivých symptómov. Manuálne testy sú kombinované s relaxačnými metodikami. NKT je kombinovateľná s inými metodikami.
  • for Chiropractors chiropraktikov
  • for Personal Trainers osobných trénerov
  • for Massage Therapists & Bodyworkers masérov
  • for Pilates Instructors inštruktorov Pilatesu
NeuroKinetic Therapy NKT 1 Bratislava

Ako príklad si vezmime dieťa. Vždy keď sa snaží stáť, hoci aj keď spadne, centrum motorickej kontroly zazanamenáva pozitívne aspekty každého pokusu. Keď program (pohybový vzor) nazbiera dostatok úspešných informácií, dieťa je konečne schopné samostane stáť. Na druhej strane, dysfunkčné pohybové vzory môžu vznikať ako následok zranení. Napríklad pri whiplash syndróme (náhle trhnutie krkom časté pri autonehode), zadné strana svalov krku silne stuhne a produkuje bolesť. Nezáleží na tom koľko sa bude so segmentom manipulovať alebo naťahovať, stav ostáva fixovaný. Prečo? Pretože predná strana svalov krku je v dôsledku zranenia inhibovaná a slabá.

Uvoľňovanie zadnej strany svalov krku so súčasným posilňovaním prednej strany opätovne preprogramuje vzor v centre pohybovej kontroly. Ako vieme, že predná strana svalov krku je slabá alebo inhibovaná? Pomocou manuálneho testovania svalov zistíme, ktoré svaly sú silné/facilitované alebo slabé/inhibované. Keď si riadiace centrum pohybu pri testovaní uvedomí, že sval je slabý a zlyháva, je pripravené sa učiť novým podnetom. To vytvára príležitosť pre použitie NeuroKinetic Therapy® - systému korekčných cvičení, konkrétne protokolu test-uvoľnenie-retest, na preprogramovanie riadiaceho centra pohybu. Korekcia dysfunkčných pohybových vzorov sa stáva nevyhnutnou súčasťou rehabilitácie a pohybovej terapie.

NeuroKinetic Therapy NKT 1 Bratislava

Čo sa naučím na seminároch NKT?

Naučíš sa základny teórie motorickej kontroly a protokoly metodiky NeuroKinetic Therapy®. Manuálne svalové testovanie pre každý segment ľudského tela. Ako rozpoznať kompenzačné pohybové vzory, či sú spôsobené recipročnou inhibíciou alebo disfunkciou v pohybovom reťazci. Dostatok času bude venovaný nácviku a korekciám, aby si vedel všetku teóriu aplikovať do praxe.

Ak si masér- massage therapist, fyzioterapeut- physical therapist alebo chiropraktik- chiropractor, NeuroKinetic Therapy® môžeš používať ako techniku manuálnej terapie na mobilizáciu mäkkých tkanív.

Ak si inštruktor pilatesu- Pilates instructor alebo osobný tréner- personal trainer, NeuroKinetic Therapy® systém korekčných cvičení môže byť použitý ako hodnotiaca technika. Následne môžeš použiť penový valec alebo strečing ako cielenú súčasť uvoľňovacieho protokolu. Pochopenie hlbších súvislostí dysfunkčných pohybových vzorov ti umožní naučiť klientov používať tréningové náčinie a náradie oveľa efektívnejšie.

NeuroKinetic Therapy NKT 1 Bratislava


Ohlasy po prvom kurze NKT- Neurokinetic Therapy:

Program:

5.12. 2020 Sobota 9:00 - 17:30
9:00 - 10:00
Diskusia o pokročilej funkcií core a jeho podsystémov, zahrňujúca svaly: Intrinsic, Posterior Oblique, Anterior Oblique, Lateral, and Deep Longitudinal
10:00 - 13:30 Hodnotenie, testovanie a prax pod dohľadom pri svaloch: Deep Longitudinal, Lateral, Posterior Oblique and Anterior Oblique Subsystems.
13:30 - 14:30 Obed
14:30 - 15:30 Diskusia a ukážky hodnotenia funkčných antagonistov, testovanie, prax pod dohľadom
15:30 - 17:30 Diskusia a ukážky hodnotenia kompresie/ dekompresie kĺbu, testovanie, prax pod dohľadom

6.12. 2020 Nedeľa 9:00 - 17:30
9:00 - 12:30 Diskusia a ukážky hodnotenia rotačných pohybových vzorov, testovanie, prax pod dohľadom
12:30 - 13:30 Diskusia a ukážky pri bránici, hodnotenie, testovanie, prax pod dohľadom
13:30 - 14:30 Obed
14:30 - 15:30 Pokračovanie v problematike bránice
15:30 - 17:30 Diskusia a ukážky TMJ, hodnotenie, testovanie, prax pod dohľadom
NeuroKinetic Therapy NKT 1 Bratislava

Pre prihlásenie sa na kurz je potrebné registrovať sa na oficálnej stránke NKT, registrácia na Zdravo a Fit ako organizátorovi podujatia nestačí a nezaručuje miesto na školení. V prípade ďalších informácií nás neváhajte kedykoľvek kontaktovať, ochotne pomôžeme. Nasledujúce obrázky znázorňujú ako sa registrovať. Kliknite na ponuku školení na stránke Neurokinetic Therapy.

Následne si vyberte kurz organizovaný v Bratislave (obrázok má iba ilustračný charakter).

Prihlásenie na NeuroKinetic Therapy

Zaplatením poplatku (cenovo zvýhodnená včasná registrácia) si rezervujete svoje miesto na kurze a dostanete všetky potrebné pokyny (obrázok má iba ilustračný charakter).

Prihlásenie na NeuroKinetic Therapy
 

Súčasťou kurzu sú skriptá, ktoré obdržíte na registračný mail vo formáte pdf. a neobmedzený prístup do databáz videí NKT. Kurz prebieha v anglickom jazyku. Je potrebné si priniesť veci na cvičenie a pevnú športovú obuv.
 

Toto podujatie je organizované a zabezpečené spoločnosťou Oliver Poór s.r.o.


Vyberte si svoju verziu podujatia
Rezervuj
NeuroKinetic Therapy LVL 2 550.00 EUR
Rezervuj 3 voľných miest
Prihlasovanie do: 19.04.2021 18:00
Rozsah vyučovacích hodín: 21
Dátum konania: 14.08.2021 - 15.08.2021, 09:00

NeuroKinetic Therapy LVL 2 (registrácia po 14. 7. 2021) 634.00 EUR
Rezervuj 3 voľných miest
Prihlasovanie do: 19.04.2021 18:00
Rozsah vyučovacích hodín: 21
Dátum konania: 14.08.2021 - 15.08.2021, 09:00

Zadajte svoje telefónne číslo a budeme Vás informovať o novinkách a termínoch konania podujatia: