Vysoká škola strečingu pre trénerov

Zadajte svoje telefónne číslo a budeme Vás informovať o novinkách a termínoch konania podujatia:
Mesto Bratislava, Zdravo a Fit - semináre a kurzy
Čas 13.11.2021, 08:30
Rozsah vyučovacích hodín 10
Cena 129€
Vysoká škola strečingu je prvým školením zo série kurzov fyziotréningu. Vzniklo ako odpoveď na dopyt trénerov a inštruktorov po tejto rozsiahlej a komplexnej problematike. Obsah školenia je zostavený tak aby ste ho dokázali využiť či už pracujete s klientmi individuálne, skupinovo alebo online. Kurz vysoká škola strečingu je základným stavebným kameňom pri práci so svalovými dysbalanciami. Vďaka využitiu recipročnej inhibície a cielenému strečingu hypertonických svalov dokážete vytvoriť lepšie podmienku pre následné aktivačné a posilňovacie cvičenia. Vhodne zvolené prostriedky strečingu dokážu pomôcť pri odstraňovaní stuhnutých svalov, úľave od bolesti pohybového aparátu a podporujú dosahovanie vyššieho výkonu. Správne zakomponovanie strečingu do tréningového cyklu ako aj prostriedkov kompenzácie a regenerácie významne redukuje riziko vzniku zranenia alebo rozvoja svalových dysbalancií. Školenie je koncipované tak aby ste sa zaobišli bez využitia akýchkoľvek pomôcok. Vďaka tomu využije nadobudnuté vedomosti kdekoľvek, hoci aj na turistike alebo pri rekreačnom športovaní.

Ako Vám pomôže vysoká škola strečingu v praxi?
Na školení sa naučíte všetko čo by ste mali vedieť o strečingu. Program kurzu sa nezameriava iba na správne osvojenie strečingových pozícií a dynamických zostáv ale predovšetkým na pochopenie problematiky. Využitie PNF strečingu bude vašim najefektívnejším nástrojom pri korekcií svalových dysbalancií pri individuálnej práci s klientom. Dynamické prvky strečingu, strečing v svalových reťazcoch a mobilizačné cvičenia obohatia vaše rozcvičenia, komplexnú športovú prípravu a zabavia klientov aj pri skupinových cvičeniach. Vďaka poznatkom z kurzu sa naučíte ako zefektívniť a minimalizovať tak čas potrebný na strečing. Pochopíte aké chyby robia iní tréneri pri strečingu a ako sa im môžete vyvarovať.Komu je Vysoká škola strečingu určená?
Kurz je obsahovo prispôsobený trénerom ktorí pracujú s klientmi individuálne, pracujú so skupinami alebo deťmi. Je vhodný aj pre trénerov a fyzioterapeutov ktorí pracujú s rekreačnými a výkonnostnými športovcami alebo v športových kluboch. Vysoká škola strečingu je vhodná aj pre študentov fyzioterapie a trénerstva, ktorí sa chcú vzdelávať a pripraviť sa pre svoju budúcu prax. Školenia sa môžu zúčastniť aj športoví nadšenci. Požiadavkou je základná znalosť funkčnej anatómie, pohybového aparátu a princípov športového tréningu.

Lektor kurzu:
Lektorom Vysokej školy strečingu je PaedDr. Oliver Poór dipl. f. Oliver je vyštudovaný tréner, fyzioterapeut, ktorý učil na Fakulte telesnej výchovy a športu. Popri práci fyziotrénera a vedení školení v Zdravo a Fit sa naďalej venuje vedecko – výskumnej činnosti, publikačnej činnosti a lektorovaniu. Vo svojich kurzoch prináša odpovede na otázky a rozvoj zručností, ktoré sú potrebné pre osobný rast a budovanie úspešnej praxe trénerov a fyzioterapeutov.Obsah školenia:
8:30 - 9:00 Registrácia na kurz
9:00 – 10:30 Úvod do problematiky strečingu, strečing ako jeden z kľúčových komponentov Metodiky fyziotréningu, princípy, výhody/ nevýhody statického a PNF strečingu
10:30 – 10:45 Prestávka, na občerstvenie
10:45 – 13:00 Strečing svalov v oblasti krčnej chrbtice a ramenného pletenca a hornej končatiny, skúšanie vo dvojiciach, otázky a diskusia
13:00 – 14:00 Obedová prestávka
14:00 – 16:15 Strečing svalov v oblasti trupu a dolných končatín, skúšanie vo dvojiciach, diskusia, princípy, výhody/ nevýhody dynamického strečingu a mobilizačných cvičení
16:15 - 16:30 Prestávka na občerstvenie
16:30 – 17:30 Využitie dynamického strečingu a mobilizačných cvičení, strečing v svalových reťazcoch
17:30 – 18:00 Prvky tréningu naviazané na strečing, diskusia a riešenie problémov z praxe, spoločná fotografia a ukončenie kurzu

Súvisiace a odporúčané školenia:
Vysoká škola strečingu je súčasťou konceptu Metodiky fyziotréningu. Metodika fyziotréningu je vstupnou bránou do fyziotréningu práce s klientom. Zameriava sa na komplexné pochopenie problematiky fyziotréningu, manažment klienta a fylozofiu práce s klientom.
Vysoká škola strečingu podrobne rozoberá tému strečingu a dáva odporúčania pre konkrétne situácie práce s klientom. Na problematiku strečingu je vhodné nadviazať aktivačnými a posilňovacími cvičeniami. Preto sme vytvorili balíček Vysoká škola strečingu + Fyziotréning: Stability ball. Školenia sa vhodne dopĺňajú a umožňujú účastníkom komplexnejší pohľad na fyziotréning. Absolventi kurzov získajú široký zásobník cvičení a zručností ktoré využijú vo svojej každodennej praxi. Kúpou oboch školení v dátumoch (13. – 14. 11. 2021) ušetríte 40 eur! Pre zakúpenie výhodného balíčka si vyberte variant Vysoká škola strečingu + Fyziotréning: Stability ball (výhodná cena).

Zaujímate sa o Fyziotréning a rozvoj jeho komponentov pre vašu prax? Zúčastnite sa ďalších školení fyziotréningu a posuňte svoju prácu s klientmi na vyššiu úroveň. Navzájom sa dopĺňajú, rozvíjajú svoje myšlienky a umožnia Vám preniknúť hlboko do tejto fascinujúcej tematiky:
Metodika Fyziotréningu
Fyziotréning pri problémoch pohybového aparátu (pripravujeme)
Fyziotréning: Roller – release, balance, strength
Vysoká škola strečingu pre trénerov
Back to the core
Fyziotréning: Stability ball
Fyziotréning: Resistance bands
Aktuálne termíny všetkých kurzov nájdete na stránke Zdravo a Fit / Semináre a kurzy / FyziotréningDoplnkové informácie ku kurzu:
Čas konania kurzu je 9:00 - 18:00 vrátane hodinovej obednej prestávky. Účastníci kurzu dostanú certifikát s kreditmi od Slovenskej komory fyzioterapeutov potvrdzujúci absolvovanie kurzu. Účastníci dostanú aj tlačené skriptá s kompletnými slajdmi z lektorovej prezentácie a fotografiami všetkých cvičení. Súčasťou kurzu je prístup do online sekcie so záznamom prednášky a videami cvičení. Účastníci dostanú prístup do online zóny 7 dní pred zahájením kurzu. Jej obsah priebežne aktualizujeme a dopĺňame vďaka čomu sa dostanú k novým informáciám aj účastníci starších kurzov. Školenie bude mať pridelené kredity od Slovenskej komory fyzioterapeutov, ktorá zaradila Vysokú školu strečingu do systému celoživotného vzdelávania zdravotníckych pracovníkov.

Účastníci kurzu si môžu na workshope Vysokej školy strečingu zakúpiť ďalšie školenia fyziotréningu so zľavou 10% (ponuka sa vzťahuje aj na cenovo zvýhodnené balíčky).

Vyberte si svoju verziu podujatia
Rezervuj
Vysoká škola strečingu pre trénerov 129.00 EUR
Rezervuj
Prihlasovanie do: 30.10.2021 23:30
Rozsah vyučovacích hodín: 10
Dátum konania: 13.11.2021, 08:30

Vysoká škola strečingu (neskorý nákup) 139.00 EUR
Rezervuj 4 voľných miest
Prihlasovanie do: 09.11.2021 12:00
Rozsah vyučovacích hodín: 10
Dátum konania: 13.11.2021, 08:30

Vysoká škola strečingu pre trénerov + Fyziotréning: Stability ball (13.-14.11.2021) 218.00 EUR
Rezervuj
Prihlasovanie do: 30.10.2021 23:30

Zadajte svoje telefónne číslo a budeme Vás informovať o novinkách a termínoch konania podujatia:
Podobné kurzy
Kurzy s Zdravo a Fit